Na pražské finále fotbalové Konferenční ligy dohlédnou stovky policistů

Praha - Na finále Evropské konferenční ligy mezi fotbalisty italské Fiorentiny a anglického West Hamu, které bude příští středu v pražském Edenu, dohlédne několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké policie. Na bezpečnostních opatřeních se budou podílet také členové antikonfliktního týmu a jejich kolegové na koních, psovodi a letecká služba. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Jan Rybanský. Podle něj budou policisté sledovat pohyb a chování fotbalových fanoušků v české metropoli už několik dní před utkáním.

Redaktor RN 02.06.2023 13:27:00 1x
Na pražské finále fotbalové Konferenční ligy dohlédnou stovky policistů

Hodnocení

100%

O trofej začnou fotbalisté hrát ve Fortuna Areně v Praze 10 ve středu v 21:00, pro návštěvníky bude stadion otevřen od 18:00. Finálový zápas je vyprodaný. Kapacita stadionu byla z 19.370 míst snížena na 18.000 a oba kluby pro své fanoušky obdržely přes 5000 vstupenek.

V souvislosti s utkáním policie upozorňuje obyvatele a návštěvníky Prahy na dopravní omezení, která budou ve středu nejen v okolí stadionu, ale také v okolí Výstaviště a na Letné, kde budou přes den otevřené fanouškovské zóny. Na Letenské pláni se sejdou příznivci West Hamu, fanoušci Fiorentiny pak na Výstavišti.

Vzhledem k předpokládanému počtu fanoušků obou týmů v řádech tisíců je velmi pravděpodobné, že v okolí těchto zón budou během dne možné dopravní komplikace. Ty lze předpokládat i při jejich přesunu k fotbalovému stadionu v Edenu během dne, konstatoval mluvčí.

Podle něj největší omezení mají řidiči čekat v okolí stadionu, kde budou dočasně uzavřeny některé ulice. Do ulic U Slavie a U Vršovického hřbitova se řidiči nedostanou od středečních 14:00 do čtvrtečních zhruba 04:00, po stejnou dobu bude pro ně uzavřena i Vladivostocká ulice až ke Kubánskému náměstí. Vladivostocká ulice až po Amurskou ulici bude neprůjezdná od středečních 08:00 do čtvrtečních 04:00. V ulicích Gruzínská, Jerevanská, Kišiněvská, Amurská, Krasnojarská a Užocká bude obousměrný provoz a dopravu tam budou usměrňovat policisté, uvedl mluvčí.

Současně připomněl, že ze zákona není povoleno používat na stadionu ani mimo něj pyrotechniku. Pořadatelé budou diváky u vstupů do areálu kontrolovat, proto by měli přijít s dostatečným časovým předstihem.

Fotbalová asociace ČR (FAČR) již dříve informovala, že k letošní největší fotbalové akci v Česku se váže řada doprovodných programů. Před Rudolfinem bude den před zápasem a v den utkání vystavena vítězná trofej, s níž se zájemci mohou vyfotografovat. Na její úterní slavnostní vystavení se dostaví i předseda asociace Petr Fousek a ambasador soutěže Vladimír Šmicer. Už tento týden je trofej vystavena na Letišti Václava Havla. Na tomtéž místě a před Obecním domem budou ode dneška do příštího čtvrtka umístěny její obří napodobeniny.

Na organizaci utkání se bude podílet přes 300 dobrovolníků, podle asociace to tak bude největší dobrovolnická akce v historii českého fotbalu. Pomáhat budou například s navigací fanoušků. V den zápasu budou na letišti vyhrazené autobusy pro příznivce obou klubů, které pojedou přímo do určených Fan Meeting Pointů. Pro podvečerní cestu na stadion budou mít fanoušci Fiorentiny k dispozici speciální vlaky z Holešovic přímo do Edenu a kvůli příznivcům West Hamu bude výrazně posílena linka metra A. Po utkání navíc bude prodloužena jeho provozní doba až do 02:00, informovaly ve čtvrtek FAČR a pražský magistrát.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.