Na Kolínsku havarovala tři auta a motorka, sedm lidí se zranilo

Chrášťany (Kolínsko) - U Chrášťan na Kolínsku dnes před polednem havarovala dvě osobní auta, dodávka a motorka. Sedm lidí utrpělo lehká zranění, z toho pět jich skončilo v nemocnici. Dva cestující museli hasiči vyprošťovat. Na místě zasahoval vrtulník, silnice I/12 mezi Prahou a Kolínem byla zhruba tři hodiny uzavřená, vyplynulo z informací policie, hasičů a záchranné služby.

Redaktor RN 30.07.2023 13:02:00 0x
Na Kolínsku havarovala tři auta a motorka, sedm lidí se zranilo

Hodnocení

100%

Událost byla hlášena kolem 11:30. Řidič osobního vozidla přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s protijedoucí dodávkou a dalším osobním vozidlem. Dodávka následně skončila mimo komunikaci a do osobního vozidla poté narazila ještě motorka, řekla ČTK policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Podle mluvčí středočeské záchranné služby Moniky Novákové na místo vyrazily tři záchranářské a jedna lékařská posádka a Letecká záchranná služba Praha. Dva zranění zůstali zaklínění v dodávce, hasiči je zachránili pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Zdravotníci ošetřili sedm pacientů. Tři skončili v nemocnici v Kolíně a dva ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Dva zaléčení byli ponecháni na místě, všechno to byla zranění lehčího charakteru, dodala Nováková.

Vrtulník podle Schneeweissové přepravoval zraněného motorkáře, jeho spolujezdkyni odvezla sanitka. Oba skončili v nemocnici v Praze. Do kolínské nemocnice záchranáři odvezli řidiče osobního auta a šoféra dodávky a jeho spolujezdkyni.

Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Silně znečištěnou vozovku uklidili silničáři. Po celou dobu zásahu a vyšetřování byla silnice zcela uzavřená a policie odkláněla dopravu v obou směrech po vedlejších silnicích. Provoz na hlavním tahu mezi Prahou a Kolínem byl obnoven krátce po půl třetí odpoledne, kdy byly z místa odvezeny vraky vozidel, uvedla mluvčí krajských hasičů Veronika Švorcová Mocová.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.