Na českých silnicích v květnu zemřelo 36 lidí, o sedm méně než loni

Praha - Při květnových dopravních nehodách letos zemřelo zatím 36 lidí. Je to o sedm méně než loni ve stejném měsíci. Od začátku letošního roku přišlo na silnicích v Česku o život 171 lidí, meziročně o pět méně. Předběžné údaje ČTK sdělil ředitel dopravní policie Jiří Zlý. Zatím poslední tragická nehoda přibyla do policejních statistik dnes odpoledne na Chrudimsku, kde zemřela motorkářka.

Redaktor RN 31.05.2023 17:13:00 2x
Na českých silnicích v květnu zemřelo 36 lidí, o sedm méně než loni

Hodnocení

100%

Od začátku května do úterní půlnoci policisté registrovali 7676 nehod. Těžká zranění při nich utrpělo 154 lidí, dalších 1967 se zranilo lehce. Loni byl počet nehod za prvních 30 květnových dní vyšší téměř o 1400 případů a více bylo i zraněných.

Mezi oběťmi letošních květnových nehod tradičně převažovali řidiči osobních vozů. O život jich přišlo 16. Další čtyři zemřelí byli spolujezdci z osobních aut. Při nehodách dále zemřelo osm motocyklistů, pět chodců, dva cyklisté a jeden spolujezdec v traktoru.

Nejtragičtějšími dny končícího měsíce byla sobota 27. a neděle 28. května. Po oba víkendové dny zahynulo shodně pět lidí. Jednalo se tak o nejtragičtější dny letošního roku spolu s 21. dubnem, kdy při haváriích rovněž zahynulo pět lidí.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.