Muž okrádal handicapované, soud ho za to poslal na 3,5 roku do vězení

Praha - Soud poslal na tři a půl roku do vězení zloděje a podvodníka, který okrádal vozíčkáře, mentálně retardované nebo nevidomé lidi. O peníze připravil i svou kolegyni v práci. Čtyřiatřicetiletý muž má na svědomí čtrnáct krádeží, při kterých si přišel celkem na víc než půl milionu korun. O případu dnes na webu pražské policie informoval její mluvčí Jan Daněk.

Redaktor RN 06.08.2023 12:31:00 0x
Muž okrádal handicapované, soud ho za to poslal na 3,5 roku do vězení

Hodnocení

100%

Muž nejprve pracoval jako řidič obecně prospěšné společnosti, která přepravuje osoby se zdravotními postiženími. Při tom zneužíval jejich handicapů a okrádal je. V jednom případě okradl o 3000 korun dvanáctiletého chlapce s těžkou mentální retardací, kterého měl převézt na týdenní pobyt do integračního centra.

V jiném případě se vloudil do bytu osmasedmdesátileté nevidomé ženy pod záminkou opravy židle. V nestřeženém okamžiku, když mu vařila kávu, jí ukradl šperky za více než 30.000 korun. Jindy zase okradl svou kolegyni v práci ve chvíli, když poskytovala první pomoc jinému kolegovi, který náhle zkolaboval. Té ukradl peněženku a způsobil škodu 7000 korun, uvedl Daněk.

Následně začal pachatel pracovat jako sanitář v centru sociální péče, kde ukradl pacientovi upoutanému na invalidní vozík peněženku z nočního stolku. V dalším případě vylákal z jednaosmdesátileté tělesně postižené ženy 50.000 korun pod příslibem zařízení operace kyčle pro její dceru. Téměř 140.000 korun vylákal také z onkologicky nemocné seniorky trpící demencí, které nabídl, že k ní bude chodit do bytu uklízet.

Čtyřiatřicetiletý zloděj a podvodník si tak celkem přišel na více než půl milionu korun, kdy byl následně za tuto trestnou činnost soudem odsouzen k trestu odnětí svobody na tři a půl roku do věznice s ostrahou, uvedl policejní mluvčí. Soud také pachateli uložil povinnost zaplatit poškozeným způsobenou škodu. Pachatele dopadli kriminalisté ze čtvrtého policejního obvodu.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.