Moravskoslezští policisté zahájili trestní řízení kvůli vraždě muže v Tunisku

Ostrava - Moravskoslezští policisté zahájili trestní řízení v případu vraždy šedesátiletého muže v Tunisku, z níž je obviněná jeho o deset let mladší manželka. V České republice tak mohla být provedena pitva oběti. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Vyšetřováním případu se nadále zabývají tuniské úřady.

Redaktor RN 03.08.2023 13:10:00 0x
Moravskoslezští policisté zahájili trestní řízení kvůli vraždě muže v Tunisku

Hodnocení

100%

My to nevyšetřujeme. Zahájili jsme ale úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy a činíme procesní úkony. Mimo jiné proběhla pitva převezeného zemřelého Čecha, uvedla Jiroušková. Policie takto postupuje z důvodu, že by se tuniská strana rozhodla případ předat k trestnímu řízení do České republiky. Mluvčí dodala, že podle informací, které má k dispozici, zatím tuniská strana českou policii neoslovila.

Manželský pár pobýval na dovolené v Tunisku, kde byl muž nalezen mrtvý. Při pitvě u něj byly objeveny stopy škrcení v úrovni krku. Z vraždy muže obvinila tuniská policie manželku oběti. Web Blesk.cz s odvoláním na mluvčího tuniského soudu uvedl, že Češka se k činu přiznala. Server rovněž napsal, že tuniští vyšetřovatelé pracují s možností, že žena z Ostravy vraždu chotě plánovala ještě před cestou na dovolenou.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.