Letecký den v Hradci Králové navštívilo kvůli dešti méně diváků

Hradec Králové - První ročník nového modelu leteckého dne nazvaného Legendy nebes v Hradci Králové provázelo zklamání. Kvůli vytrvalému dešti přišly na letiště do 17:00 necelé čtyři tisícovky diváků, další možná ještě dorazí na pokračující vystoupení hudebních skupin a noční Pyroshow. Většinu letového programu se podařilo splnit, řekla ČTK Marie Schillerová z pořadatelského týmu.

Redaktor RN 05.08.2023 18:15:00 0x
Letecký den v Hradci Králové navštívilo kvůli dešti méně diváků

Hodnocení

100%

Bohužel, návštěvnost je neúměrná vzhledem k úsilí, které do toho všichni vložili. Smekáme před návštěvníky, kterým nevadil ani déšť, a přišli podpořit novou tradici leteckých dnů v Hradci Králové. Spotteři byli nadšení, protože letos byly už dva letecké dny v Česku zrušené kvůli počasí, uvedla Schillerová.

Vinou deště se nemohla uskutečnit vystoupení strojů Polykarpov, Mustang a některých letounů z druhé světové války. Schillerová věří, že večer by mohlo přestat pršet a že se podaří uskutečnit ohňostroj plánovaný na 21:30, ať již odpalovaný ze země nebo z motorových padákových kluzáků či vrtulníku.

Organizátoři sestavili program nového modelu leteckého dne ze tří bloků, dětského, leteckého a hudebního. Měl by být atraktivní pro všechny věkové kategorie. Pro veřejnost v Hradci Králové představovaly Legendy nebes letos jedinou leteckou show. Přehlídka CIAF se na hradeckém letišti konala naposledy v roce 2019 a divácky atraktivní HelicopterShow se změnila na neveřejnou, přičemž letos se neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.