Koňské pólo v královském stylu se hrálo v Březině na Brněnsku

Březina (Brněnsko) - Národní tým Polska, Maďarska a dva týmy sestavené z českých hráčů se v těchto dnech účastní 17. ročníku mezinárodního turnaje v koňském pólu Noe Polo Masters Cup v Březině na Brněnsku. Právě v obci s tisícovkou obyvatel sídlí jeden ze tří klubů koňského póla v Česku. Zatímco pátek a neděle jsou určené pro návštěvy veřejnosti a zápasy jsou přístupné zdarma, dnes odpoledne mohli zápasy sledovat jen společensky oblečení držitelé vstupenek, kterých přišly tři stovky.

Redaktor RN 03.06.2023 18:38:00 1x
Koňské pólo v královském stylu se hrálo v Březině na Brněnsku

Hodnocení

100%

Sobotní odpoledne je určitou připomínkou toho, že koňské pólo je sport králů. Patří k němu i společenský oděv ve stylu garden chic. Dámy tak přicházejí v šatech a kloboucích a muži v oblecích. Zápasy v pátek odpoledne a neděli dopoledne ale může přijít sledovat kdokoliv, řekl ČTK majitel Farmy Noe a prezident České asociace hráčů koňského póla Marek Polan.

Farma Noe má jako jediná v Česku k dispozici velké hřiště vhodné pro turnaje. Mezinárodní klání tak zdejší klub pořádá v červnu a v září. Zatímco červnový termín Masters Cup je určený pro celé týmy, na podzimní Open Cup mohou přijet samostatní hráči a týmy vytvoří až na místě.

Hraje se čtyři na čtyři, takže na hřišti nikdy není víc než osm hráčů. Zápas je rozdělený na takzvané chukky, tedy čaky, jedna trvá 7,5 minuty čistého času. My hrajeme na čtyři chukky, ale zápas se může skládat až z osmi částí. Hra je pro koně velmi náročná, jeden hráč proto za jednu chukku vystřídá nejméně dva koně, popsal Polan.

Ke společenskému odpoledni patří i tradice zašlapávání vykopnutých drnů mezi zápasy, kterou proslavil americký film Pretty Woman. V Březině ale museli dnes tento zvyk vynechat kvůli suchému povrchu hřiště.

Poslední zápasy si příznivci koňského póla mohou užít v neděli dopoledne. Noe Polo Club chce ale přilákat i nové členy. Chtěli bychom lidi přesvědčit, že to není jen sport pro pár vyvolených, dá se hrát i na hobby úrovni a u nás to je možné. Máme tady skvělé podmínky, venkovní hřiště i halu, takže se dá trénovat za jakéhokoliv počasí. Od září bychom rádi také otevřeli kroužek pro děti, třeba objevíme nějaké nové talenty, podotkl Polan.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.