Hrad varoval před podvodníky, kteří zneužívají fotografii Pavla k vylákání peněz

Praha - Prezidentská kancelář dnes varovala veřejnost před podvodníky, kteří opakovaně zneužívají fotografii prezidenta Petra Pavla a logo energetické skupiny ČEZ a snaží se z lidí vylákat peníze. Hrad zdůraznil, že s touto klamavou a podvodnou reklamou nemá nic společného, a vyzval ke zvýšené opatrnosti.

Redaktor RN 07.08.2023 15:36:00 0x
Hrad varoval před podvodníky, kteří zneužívají fotografii Pavla k vylákání peněz

Hodnocení

100%

V souvislosti s opětovným výskytem klamavé a podvodné reklamy lákající na zhodnocení peněz a zneužívající fotografii prezidenta Petra Pavla a logo skupiny ČEZ varujeme před podvodníky a vybízíme všechny ke zvýšené opatrnosti. Prezident republiky Petr Pavel a Kancelář prezidenta republiky důrazně odmítají jakékoliv spojení s touto podvodnou aktivitou, uvedl Hrad v prohlášení, které dnes zveřejnil na webu.

Média už dříve upozornila na podvodné praktiky slibující investice do velkých českých firem s podporou známých osobností, které mají přinést až desetinásobné zhodnocení. Podvodníci zneužívají i jména prezidenta Pavla, premiéra Petra Fialy (ODS), ekonomky Danuše Nerudové a dalších. Od podvodné reklamy se už dříve distancoval také ČEZ. Podvodníci zneužívali grafiku této polostátní společnosti a tvrdili, že ČEZ vyvinul nový způsob obchodování s akciemi a kryptoměnami. ČEZ tehdy zdůraznil, že žádné investiční služby tohoto typu nikdy neposkytoval a že pracuje na stažení podvodných reklam z internetového prostředí.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.