Hasiči ukončili po třech dnech zásah u požáru pneumatik v Borovanech

Borovany (Českobudějovicko) - Hasiči ukončili dnes ve 14:00 zásah u požáru skládky v Borovanech na Českobudějovicku. Hořet začala ve čtvrtek nad ránem, zásah tedy trval více než tři dny. Škoda, kterou požár způsobil, byla odhadnuta na 60 milionů korun. Vyšetřování příčin vzniku požáru podle mluvčího jihočeských hasičů Vratislava Malého pokračuje.

Redaktor RN 06.08.2023 15:17:00 0x
Hasiči ukončili po třech dnech zásah u požáru pneumatik v Borovanech

Hodnocení

100%

Hasební práce v areálu firmy Bonus, která zpracovává pneumatiky, ukončili hasiči v sobotu večer. Předtím museli rozebrat skládku pneumatik i většinu haly, ve které byl uskladněný vyráběný granulát, protože se v ní stále objevovalo plamenné hoření. Venku ho museli prolévat vodou. Oheň zasáhl plochu v areálu firmy na rozloze více než 1,5 hektaru. Na skládce bylo 1500 tun pneumatik, v hale pak dalších 200 tun výrobků.

U požáru postupně zasahovalo na 280 hasičů s 26 cisternami a 40 kusy další techniky. V noci na dnešek byly na místě hasiči se třemi cisternami, aby na místo požáru dohlíželi. Museli rozhrabat a prolít několik menších ohnisek.

Firma Bonus z granulátové drtě vyrábí například materiál na plochu dětských hřišť. Uchráněná hodnota majetku činí 100 milionů korun. Recyklační linka, kterou podnik provozuje, zpracovává 30.000 tun ojetých pneumatik ročně.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.