Hasiči: Požár skládky pneumatik v Borovanech způsobil škodu 60 mil. Kč

České Budějovice - Požár skládky pneumatik ve firmě na jejich recyklaci u Borovan na Českobudějovicku způsobil podle krajských hasičů škodu 60 milionů korun. Hořet začalo v noci na dnešek, hasiči požár kolem 9:00 lokalizovali a oheň se přestal šířit. Oheň zasáhl plochu o rozloze větší než hektar. Hasiči na místo postupně vyslali 26 cisteren a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Kvůli zásobování vodou zřídili tři čerpací stanoviště u rybníků v okolí.

Redaktor RN 03.08.2023 06:19:00 0x
Hasiči: Požár skládky pneumatik v Borovanech způsobil škodu 60 mil. Kč

Hodnocení

100%

Naměřili jsme nízké koncentrace škodlivin, stále monitorujeme ovzduší. Doporučujeme, aby lidé nevětrali v blízkosti místa události, uvedl dopoledne mluvčí jihočeských hasičů Vratislav Malý na sociální síti X, dříve twitteru.

Jde o druhý větší požár v rozmezí jednoho dne ve stejné lokalitě. Od úterní noci hasiči zasahovali u požáru haly a skladu s nářadím v Ledenicích na Českobudějovicku. Obě lokality dělí vzdušnou čarou jen stovky metrů.

Požár skládky pneumatik byl nahlášen před 02:00. Uchráněná hodnota majetku činí 100 milionů korun. Příčiny požáru hasiči vyšetřují. Jsme teprve na začátku a pracujeme se všemi verzemi, řekl Malý.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.