Hasiči po silných bouřkách čerpají vodu a bahno z domů v Nesovicích

Brno - Část jižní Moravy zasáhly odpoledne silné bouřky. První případy související s počasím začali hasiči evidovat kolem 16:45, jejich počet nejrychleji narůstal asi do 18:30, pak se situace začala uklidňovat a kolem 20:00 už byla stabilizovaná. Do té doby hasiči zasahovali na přibližně 60 místech. Ve většině případů odstraňovali popadané stromy. V Nesovicích na Vyškovsku čerpají vodu a bahno z několika domů, řekl ČTK mluvčí jihomoravských hasičů Štěpán Komosný.

Redaktor RN 24.07.2023 20:19:00 0x
Hasiči po silných bouřkách čerpají vodu a bahno z domů v Nesovicích

Hodnocení

100%

V Nesovicích déšť splavil bahno z polí, které se přeplavilo asi přes šest domů. Odčerpáváme tam a nánosy bahna vysáváme. V okolních obcích evidujeme nánosy bahna na silnicích, ale domy zasažené nejsou, sdělil Komosný. Hasiči vedle stromů a zaplavených cest v několika případech řešili také odstraňování nebezpečných stavů, jako jsou třeba uvolněné střešní krytiny. Nejvíce zasažené bylo Břeclavsko a Vyškovsko, dodal mluvčí.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na twitteru informoval o silné levostáčivé supercele na Kyjovsku. Supercela je silná bouře rotující kolem své osy. Mohla produkovat kroupy až kolem pěti centimetrů, což je nepotvrzeno, ale podle hlášení z terénu šlo spíše o velké nánosy menších krup. Také nárazy větru v ní mohly dosahovat až 30 metrů za sekundu, což je asi 110 kilometrů za hodinu. Supercela už Kyjovsko opustila a putuje dále na sever až severovýchod, napsala v 17:50 ČTK Jitka Kučerová z brněnské pobočky ČHMÚ.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.