Dvě desítky hostů hotelu v Praze měly zažívací potíže, pět skončilo v nemocnici

Praha - Zhruba dvě desítky hostů hotelu v pražských Strašnicích měly dnes zažívací potíže, pět z nich skončilo v nemocnici. Na webu to oznámila pražská hygienická stanice. Příčiny potíží zatím nejsou známy, hygienici provádějí rozbory. Mluvčí pražské zdravotnické záchranné služby Jana Poštová řekla ČTK, že lidé převezení do nemocnice byli při vědomí.

Redaktor RN 06.06.2023 17:18:00 0x
Dvě desítky hostů hotelu v Praze měly zažívací potíže, pět skončilo v nemocnici

Hodnocení

100%

Zažívací problémy se objevily dopoledne u hostů hotelu v Bečvářově ulici. Nakonec jsme měli v péči šest lidí, z čehož pět jsme následně odvezli do nemocnice k další péči, popsala situaci Poštová. Všichni byli při vědomí a jednalo se vesměs o stejné potíže - celková slabost, nevolnost, zvracení, dodala.

Hygienici odebírají vzorky k laboratornímu rozboru a jsou v kontaktu s nemocnicí, kam byli převezeni lidé s nejvážnějšími potížemi. V této chvíli s ohledem na probíhající šetření lze pouze uvést, že se u hostů objevily potíže typu nevolnost, zvracení, střevní obtíže, kolapsové stavy, sdělili na webu stanice. Zvýšená teplota u hostů prozatím zaznamenána nebyla. Personál stravovacího provozu hotelu žádné zdravotní problémy neudává, doplnili hygienici.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.