Dva lidé se dnes zranili při střetu auta s vlakem v Postřelmově

Šumperk - Dva lidé se dnes zranili při střetu osobního auta a vlaku v Postřelmově na Šumpersku. Ze zdemolovaného vozu je vyprostili hasiči a předali je do péče záchranářům, ve vlaku nikdo zraněn nebyl. Okolnosti nehody se vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Miluše Zajícová. Doprava na trati byla zhruba na čtyři hodiny zastavena. Od 18:40 je již provoz plně obnoven, řekl ČTK mluvčí Správy železnic Jan Nevola.

Redaktor RN 05.06.2023 19:12:00 1x
Dva lidé se dnes zranili při střetu auta s vlakem v Postřelmově

Hodnocení

100%

Podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka ve vlaku cestovaly tři desítky lidí. Hasiči pasažéry osobního auta, z nichž jeden byl zraněn těžce, vyprostili ze zcela zdemolovaného vozu. Ve vlaku nedošlo ke zranění osob, o cestující se rovněž postarali hasiči, na místo dorazil náš evakuační autobus, řekl ČTK Hošák. Doplnil, že cestující z vlaku byli z místa nehody přepraveni k náhradnímu spoji.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Lucie Mikiskové u nehody zasahoval také vrtulník, který těžce zraněného spolujezdce přepravil do Fakultní nemocnice Olomouc. Řidič utrpěl lehká zranění, šlo především o otřes mozku, přepraven byl do šumperské nemocnice. Spolujezdec, šlo o mladého muže, utrpěl mnohačetná poranění. Byl v přímém ohrožení života a musel být převeden na umělou plicní ventilaci, poté byl letecky transportován na traumacentrum olomoucké fakultní nemocnice, řekla ČTK Mikisková.

Nehoda se podle webu Českých drah stala ve 14:30, šlo o trať ze Zábřehu přes Postřelmov na Kouty a Petrov nad Desnou a Sobotín. V regionální dopravě byla zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava, ale ve velice omezeném počtu, uvedly dráhy.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.