Dražba klapek na zlínském festivalu vynesla rekordních 3,771 milionu

Zlín - Dražba umělecky ztvárněných filmových klapek dnes na zlínském filmovém festivalu vynesla rekordních 3,771 milionu korun. Salon filmových klapek se konal 26. rokem, vydražilo se všech 126 klapek. Za nejvyšší částku byla vydražena klapka Jaroslava Němečka s motivem Čtyřlístku nazvaná Noc na jezeře, dražitel za ni dal 140.000 korun, sdělila ČTK mluvčí Zlín Film Festivalu Kateřina Martykánová. Výtěžek z dražby pomáhá prostřednictvím Nadačního fondu Filmtalent Zlín financovat audiovizuální díla studentů a začínajících filmařů. Loni dražba klapek vynesla 3,572 milionu Kč.

Redaktor RN 04.06.2023 20:30:00 1x
Dražba klapek na zlínském festivalu vynesla rekordních 3,771 milionu

Hodnocení

100%

Svými díly do letošního Salonu filmových klapek, který je tradiční součástí doprovodného programu zlínského festivalu, přispěli například Kristian Kodet, Iva Hüttnerová, Boris Jirků, Jiří Slíva nebo Kateřina Miler. Dražba se konala dnes odpoledne ve velkém sále Kongresového centra Zlín. Zúčastnili se jí i samotní výtvarníci jako například Kateřina Miler, Jiří Dudycha, Zdeněk Vrba, Bára Fišerová nebo Martina Charvátová Skácelová. Byli přítomní samotné aukci a sledovali, za kolik se jejich díla vydraží. Zájem o aukci se rok od roku zvyšuje, dražitelé dnes zaplnili sál kongresového centra, uvedla Martykánová.

Za celou historii Salonu filmových klapek bylo vydraženo 2998 umělecky ztvárněných klapek a celkově vynesly 48,332 milionu korun. Nejúspěšnější je stále klapka Libora Vojkůvky pojmenovaná Touhy plná, klapka rozevřená, kterou zájemce v roce 2008 zakoupil za 199.000 korun. Kolekce klapek je k vidění na webu salonfilmovychklapek.cz

Zlín Film Festival začal ve čtvrtek, potrvá do středy 7. června. Letos se koná 63. ročník.

jmk mha

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.