Do Česka dnes na dvoudenní jednání přijedou ministři obrany zemí V4

Praha - Do Česka dnes odpoledne přijedou ministři obrany zemí Visegrádské skupiny (V4 - ČR, Polsko, Slovensko, Maďarsko), dvoudenní jednání povede ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Česká republika setkání hostí v souvislosti s předsednictvím V4. Do Prahy znovu zavítá také slovenský ministr obrany Robert Kaliňák, který s Černochovou jednal minulý týden při první zahraniční návštěvě po zvolení do funkce.

Redaktor RN 07.12.2023 00:05:00 0x
Do Česka dnes na dvoudenní jednání přijedou ministři obrany zemí V4

Hodnocení

100%

Ministři obrany zemí V4 se dnes odpoledne zúčastní uvítací ceremonie v Národním památníku na Vítkově. V pátek se k jednání připojí zástupci Slovinska, Chorvatska a Rakouska, tedy členové skupiny Středoevropské obranné spolupráce (CEDC). Následně se přidají také delegace ze států západního Balkánu, konkrétně z Albánie, Černé Hory, Bosny a Hercegoviny, Severní Makedonie, Srbska a Kosova. V pátek po jednání vystoupí Černochová a maďarský ministr obrany Kristóf Szalay-Bobrovniczky na tiskové konferenci.

V říjnu se v Praze sešli náčelníci generálních štábů zemí V4, jednali například o aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, koordinaci udržitelné podpory Ukrajiny nebo zřízení společné platformy pro sdílení informací o budoucích nákupech vojenského vybavení jednotlivých zemích.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.