Česko poskytne Slovinsku postiženému záplavami tři mostové soupravy

Praha - Česko poskytne Slovinsku, které v uplynulých dnech postihly ničivé záplavy, tři těžké mostové soupravy o délce 36 metrů. Přepravu v následujících dnech zajistí záchranný útvar českých hasičů. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí generálního ředitelství hasičů Martina Götzová. Mostové soupravy lze postavit jako náhradu za stržené či poškozené mosty.

Redaktor RN 08.08.2023 09:21:00 1x
Česko poskytne Slovinsku postiženému záplavami tři mostové soupravy

Hodnocení

100%

Soupravy, které fungují jako dlouhodobá náhrada za mostní konstrukce, bude nutné přepravit vzhledem k rozměrům během dvou cest. V následujících dnech zajistí Správa státních hmotných rezerv (SSHR) vyskladnění těžkých mostových souprav a přípravu materiálu na převoz Záchranným útvarem Hasičského záchranného sboru ČR, uvedla Götzová.

Těžká mostová souprava je příhradová, rozebíratelná konstrukce vyvinutá v Československu v 50. letech minulého století. Příhrada je dlouhá tři metry, uvedl server Požáry.cz. Konstrukce umožňuje postavit most o délce přes 250 metrů, mostovka je široká čtyři metry a součástí soupravy jsou i oboustranné chodníky.

Záplavy ve Slovinsku způsobily přívalové deště. Počet obětí podle posledních informací slovinských médií stoupl na šest. Situace se pozvolna uklidňuje, začíná úklid zatopených území a sčítání škod. Ke třem vrtulníkům ze zahraničí, které už v pondělí pomáhaly nad ohroženými oblastmi, přibude dnes ještě ukrajinský, španělský a dva rakouské.

I Česko nabídlo dva vrtulníky Black Hawk například pro transport humanitární pomoci- Evropská komise je ale po jednání se slovinskou stranou zatím nevyužije, doplnila Götzová.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.