Češka je po soudním řízení v tuniském Monastiru stále zadržena

Praha - V tuniském Monastiru se dnes uskutečnilo soudní řízení s Češkou, jež byla zadržena po úmrtí manžela. Stále trvá její zadržení, výsledek ale nelze jinak dále komentovat. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Web Blesk.cz s odvoláním na mluvčího tuniského soudu uvedl, že se Češka obviněná z vraždy manžela k činu přiznala.

Redaktor RN 24.07.2023 17:16:00 0x
Češka je po soudním řízení v tuniském Monastiru stále zadržena

Hodnocení

100%

Server Blesk.cz v sobotu s odkazem na vyjádření mluvčího tuniských soudů uvedl, že Češka je podezřelá z toho, že se podílela na úmrtí svého manžela. Web dále napsal, že podle mluvčího předběžné vyšetřování prokázalo podezřelé úmrtí poté, co byly při pitvě objeveny stopy škrcení v úrovni krku.

Mluvčí tuniského soudu serveru Blesk.cz sdělil, že vyšetřující soudce prvoinstančního soudu v Monastiru dnes odpoledne vynesl nad českou turistkou obviněnou z vraždy manžela rozsudek odnětí svobody. Stalo se tak poté, co se žena k činu přiznala, dodal mluvčí. Také televize CNN Prima News uvedla, že ji neteř ženy informovala o tom, že se její teta k usmrcení manžela přiznala.

Ministerstvo zahraničí konání soudního líčení potvrdilo. Dnes se uskutečnilo soudní řízení v Monastiru. Stále trvá její zadržení, ale jinak výsledek nemůžeme komentovat. Zastupitelský úřad v Tunisu je v kontaktu s rodinou, které poskytl základní informace, a náš úřad rovněž zprostředkoval hovor mezi obviněnou Češkou a její neteří, poznamenal Drake.

V dalších dnech lze podle mluvčího očekávat, že se tuniské policejní orgány obrátí na české kolegy ohledně spolupráce. Pracovníci velvyslanectví v Tunisu jsou připraveni poskytnout další konzulární pomoc a v rámci standardních postupů koordinovat dožádání tuniských policejních/justičních úřadů o spolupráci během dalšího vyšetřování, dodal Drake.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.