Bašta podle Okamury bojuje se zákeřnou chorobou

Praha - Poslanec SPD a letošní neúspěšný prezidentský kandidát Jaroslav Bašta bojuje s náhlou a zákeřnou chorobou. ČTK to dnes řekl předseda hnutí SPD Tomio Okamura, který zároveň požádal o respekt a zdrženlivost. Podle informací médií je pětasedmdesátiletý Bašta ve vážném stavu v nemocnici.

Redaktor RN 30.05.2023 13:50:00 4x
Bašta podle Okamury bojuje se zákeřnou chorobou

Hodnocení

100%

Ve snaze o zachování klidu a maximálního soukromí pana poslance Jaroslava Bašty a jeho rodiny prosíme o respekt a zdrženlivost v souvislosti s náhlou a zákeřnou chorobou, se kterou bojuje, uvedl Okamura. Všichni našemu kamarádovi a kolegovi přejeme hodně sil a myslíme na něj, dodal.

Bašta se z jednání Sněmovny omluvil už 17. května ze zdravotních důvodů. V úterý server PrahaIN.cz uvedl, že poslanec leží v kritickém stavu v nemocnici.

Bašta je poslancem od posledních sněmovních voleb v roce 2021. Vedl kandidátku SPD v Pardubickém kraji, ve Sněmovně je členem zahraničního výboru a předsedou jeho podvýboru pro vnější ekonomické vztahy. Působí také ve stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby. V minulosti patřil k předním politikům sociální demokracie, mimo jiné zasedal téměř dva roky jako ministr bez portfeje ve vládě Miloše Zemana, byl také poslancem či velvyslancem v Rusku a na Ukrajině.

Zdroj: ČTK
Ohodnoťte počtem hvězdiček.